top of page

Zmiany na rynku kredytów hipotecznych

Ostatnio sporo się dzieje na rynku kredytów hipotecznych. Od lipca wchodzi w życie kilka ważnych zmian, które mogą zainteresować potencjalnych kredytobiorców.


Wskaźnik WIRON już w drugim banku

Dzisiaj Bank Millennium jako drugi (po ING Banku Śląskim) wprowadził do oferty kredyty mieszkaniowe z oprocentowaniem zmiennym opartym o indeks WIRON. Do końca 2024 roku wskaźnik ma się pojawić we wszystkich bankach. Jest szansa, że po zmianach, oprocentowanie będzie bardziej stabilne i urealnione. Więcej o wskaźniku WIRON tutaj.


Nowe limity przy udzielaniu gwarancji wkładu własnego

Początek 3 kwartału to nowe limity cen za metr w programie Rodzinny kredyt mieszkaniowy (Mieszkanie bez wkładu własnego). W Bydgoszczy to 9 331,83 zł na rynku pierwotnym, 8 665,27 zł na rynku wtórnym. W gminach ościennych jest to odpowiednio 8 535,91 zł i 7 926,20 zł, w pozostałych gminach w województwie kujawsko-pomorskim 7 740,00 zł i 7 187,14 zł. Po połączeniu gwarancji wkładu własnego z programem Bezpieczny kredyt 2%, limity nie obowiązują.


Można składać wnioski o Bezpieczny kredyt 2 procent

Już dziś pierwsi klienci składają wnioski o kredyt mieszkaniowy z dopłatami do odsetek. Na razie umowy z BGK (Bankiem Gospodarstwa Karjowego) w zakresie Bezpiecznego kredytu 2% podpisały Alior Bank, PKO BP, Pekao, Velo Bank i SGB-Bank. Więcej o zasadach nowego programu tutaj.


17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page