top of page

Doradca finansowy i kredytowy - plusy współpracy

Dla przeciętnego konsumenta świat bankowości może wydać się zawiły i niezrozumiały, a dobór produktu lub usługi – co najmniej przytłaczający. Czy warto korzystać z usług doradcy kredytowego i finansowego? Jaką funkcję pełni taka osoba oraz ile kosztuje spotkanie?


Kim jest doradca kredytowy?

To specjalista, który asystuje klientowi w całym procesie starania się o kredyt. Jego praca rozpoczyna się od oceny możliwości klienta i pomocy w wyborze optymalnej oferty. Następnie wspiera klienta przy wnioskowaniu i formalizowaniu zobowiązania. Można się z nim konsultować również podczas trwania kredytu, w sprawie spłat, nadpłat i innych, bieżących kwestii.

Doradca kredytowy i finansowy powinien cechować się obiektywizmem, ponieważ — zgodnie z unijnym prawodawstwem — osoba taka nie może być związana z żadną konkretną instytucją bankową. Powinien również działać w sposób klarowny i transparentny, tak by klient podjąć świadomą, najlepszą dla siebie decyzję.Dlaczego warto spotkać się z doradcą kredytowym?

Pomoc specjalisty to przede wszystkim oszczędność czasu. Można samodzielnie śledzić rynek finansowy, gromadzić informacje o ofertach poszczególnych banków, ale jest to czasochłonne. Krótsza droga to spotkanie ze specjalistą. Wykwalifikowany doradca ma dostęp do informacji i ofert na bieżąco. Na jednym spotkaniu można poznać swoje możliwości finansowe, porównać aktualne oferty i dopasować rozwiązanie.


Współpraca z doradcą to też bezpłatny dostęp do wiedzy i doświadczenia. Dobry specjalista to osoba wykształcona kierunkowo, z kilku / kilkunastoletnim doświadczeniem pracy w branży finansowej, która na bieżąco się szkoli i uaktualnia wiedzę. Profesjonalna pomoc pomaga uniknąć błędów, niepotrzebnego stresu i usprawnia uzyskanie kredytu hipotecznego czy innego rodzaju finansowania.


Wybierz zaufanego doradcę kredytowego

Za usługi specjalisty klient nie ponosi żadnych opłat. Wynagrodzenie wypłacane jest przez instytucje bankowe. To kolejny powód, dla którego warto skorzystać z usług doświadczonego doradcy kredytowego. Warto też śledzić opinie i słuchać rekomendacji znajomych.

6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page